با این دستور تهیه می‌تونید از اوتمیلی که توی ترکیبش چای به کار رفته ، لذت ببرید. این دستور تهیه رو یکی از هنرمندان آشپزی و شیرینی پزی به سفارش چای احمد با استفاده از تی‌بگ صبحانه انگلیسی چای احمد آماده کرده . دستور تهیه این اوتمیل با خصوصیات متمایزی که چای سیاه داره اونو به یه خوراکی جذاب برای عاشقای چای تبدیل کرده!

این دستور تهیه رو بب دوستانتون به اشتراک بذارید!

میزان دشواری
آسان
زمان تهیه
15 دقیقه
ترکیب به کار رفته
تی‌بگ صبحانه انگلیسی احمد

ویژگی‌های چای به‌کار رفته در ترکیب این اوتمیل:

تی‌بگ صبحانه انگلیسی چای احمد، ترکیب استادانه از چای پررنگ آسام، چای خوش‌طعم و دل‌پذیر سیلان و چای مطبوع کشور کنیا هست که این ترکیب ماهرانه اونو به یه چای قوی برای شروع روز و نشاط بیش‌تر در طول روز تبدیل کرده.

مواد لازم:

  • جو دوسر پرک 1 فنجان معادل 120 گرم
  • شیر نارگیل  ½ فنجان معادل 60 میلی‌لیتر(شیری که پودر نارگیل باهاش مخلوط شده)
  • چای صبحانه انگلیسی احمد  ½ فنجان – بنا به ذائقه‌تون می‌تونید از انواع ادویه مثل دارچین، هل و … هم توی این ترکیب استفاده کنید
  • 2 قاشق غذاخوری دانه چیا

دستور تهیه اوتمیل:

1- چای صبحانه انگلیسی رو طبق دستورالعمل ذکرشده روی جعبه دم کنید – این چای درمدت زمان حداقل 3 دقیقه دم می‌کشه. بعد ش نصف فنجون از جای رو داخل قابلمه کوچیک بریزیدو زیر شعله گاز رو روشن کنید.

2- حالا وقت اینه که جو دوسر، دانه‌های چیا و شیر نارگیل رو داخل چای بریزید و مواد رو گرم کنید تا کم‌کم به جوش بیاد.

3. وقتی اوتمیل به نقطه جوش رسید، حرارت رو کم کنید تا آروم آروم بجوشه و به قوام مد نظر برسه. مخلوط رو مرتبا هم بزنید تا ته نگیره.

4. وقتی به قوام رسید زیر شعله گاز را خاموش کنید و مواد رو داخل ظرف موردعلاقتون بریزید.

5. میوه‌های خشک، آجیل، کره انواع مغزها، توت فرنگی یا گرانول را به دلخواه می‌تونید به این اوتمیل اضافه کنید و طعم اونو ه هیجان‌انگیزتر کنید.

6. حالا دیگه وقت لذت‌بردن از این اوتمیل هست! نوش جانتون