چای ارل گری احمد

شاید اولین چیزی که در مورد چای معطر به ذهن شما می آید این است که آیا مصرف چای معطر برای سلامتی مضر است یا نه؟ جواب این سوال همیشگی این است که هیچ سند علمی که ثابت کرده باشد مصرف چای معطر در طول زمان به سلامت انسان آسیب رسانده ، وجود ندارد و اگر بدانید که ترکیب عطر چای از کجا بدست می آید مطمئن خواهید شد که مصرف چای معطر برای بدن مضر نیست. حتما روی بسته تمام محصولات چای معطر واژه ارل گری یا عطر برگاموت را دیده اید. جالب است بدانید چای سیاه با عصاره ای که از میوه برگاموت استخراج می شود و به آن ارل گری گفته می شود ،معطر می شود.

میوه برگاموت

برگاموت میوه ای از خانواده مرکبات است که به رنگهای زرد و یا سبز وجود دارد. این میوه اندازه‌ای شبیه به پرتقال دارد و تحقیقات ژنتیکی در ررابطه با ریشه‌ی گیاه، ما را به این نتیجه رسانده است که برگاموت ترکیبی از لیمو و نارنگی تلخ است. برگاموت در زمستان شکوفا می‌شود و میوه‌ی آن ترشی کمتر از لیمو و تلخی بیشتر از گریپ فروت دارد. درخت برگاموت تا اندازه‌ای به یخبندان حساس بوده و در مناطق با یخبندان و سرمای کم به خوبی می‌ روید.

از عصاره این گیاه برای طعم و عطر مواد غذایی به ویژه در صنعت چای ،عطر و لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

منشا این گیاه کشور ترکیه است و از نام bergamottlo ایتالیایی برگرفته شده است. اولین سابقه‌ی ثبت شده از استفاده روغن برگاموت در رایحه به سال ۱۷۱۴ (یعنی تقریبا ۳۰۰ سال پیش) برمی‌گردد.این گیاه در مناطق مدیترانه‌ای می‌روید و در کشورهای ایتالیا و فرانسه به صورت تجاری کشت می‌شود. از اسانس برگاموت که به حالت روغنی یا بصورت گرانول وجود دارد برای معطرکردن انواع چای استفاده می‌شود. عصاره برگاموت برای اولین بار در قرن 19 میلادی توسط شخصی به نام ” ارل چالزگری” که نخست وزیر بریتانیا بود به چای سیاه اضافه شد و این ترکیب به نام او معروف شد.

حالا با شناختن ارل گری و برگاموت مطمئن باشید که نوشیدن چای معطر برای سلامتی مضر نمی باشد.محصولات چای معطر احمد از محبوب ترین ترکیبات چای احمد در سراسر جهان می باشد.نوشیدن یک فنجان چای خوش عطر ارل گری احمد به همراه برشی از کیک لیمویی لذت نوشیدن چای را دوچندان می کند.

نظر سنجی
چای احمد