این چای از طلا گران تر است

داهانگ پی ( شنل بزرگ قرمز ) از برگ های منحصر به فرد درختچه هایی تیره و درهم که از دل سنگ های کوه وویی بیرون آمده است و دسترسی به انها کار ساده ای نیست تهیه میشود . از افسانه های قدیمی چین نقل شده است که در زمان سلسله مینگ ، مادر امپراتور بیماربوده که با نوشیدن این چای بیماری وی درمان شده است . از ان زمان به بعد به دلیل اینکه امپراطور همیشه شنل قرمز بر تن داشته ، نام آن را داهانگ پی یعنی شنل بزرگ قرمز گذاشتند و از آن پس در هنگام برداشت این چای همیشه از پارچه ای قرمز استفاده میکردند . قدمت اصلی این چای به سلسله آهنگ برمیگردد و تا به امروز به شدت مورد احترام است.
خاصیت خارق العاده پزشکی و کم بودن درخچه های آن در جهان این چای را با ارزش کرده است زیرا این درخچه ها بسیار نادر و کمیاب بوده و در شرایط خاص رشد میکنند .
بر اساس برخی گزارش های گفته شده ، نسل قدیمی چای سازان چینی مراسمی برای چای داهانگ پی داشتند که آن ها در فصل بهار به کوه وویی رفته و برگ های چای را با شیر بز شسته و میپختند سپس فرایند خشک شدن و طعم گرفتن آن ۸۰ سال به طول می انجامید.
قیمت این چای ۳۰ برابر معادل وزنش نسبت به طلا است که هر گرم چای داهانگ پی حدود ۱۴۰۰ دلار قیمت دارد . جالب است که این چای فقط برای چینی ها دارای ارزش نیست بلکه ارزشی جهانی دارد به طوریکه به نقل از خبرگزاری بین المللی انگلستان فردی ثروتمند در سال ۲۰۰۲ حدود ۱۸۰ هزار یوآن به ازای تنها ۲۰ گرم از این چای افسانه ای پرداخت کرده است.
در سال ۲۰۰۵ آخرین برگ های محصول درخچه های اصلی که در زمین های مجاور معبدی بود برداشت شده است که این درخچه ها کهن دیگر چای نخواهند داد و اکنون گرم به گرم چای انبار شده ارزشی معادل الماس دارد.
 
  • 05 مهر 1397
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020