خلاصه تاریخچه و فرهنگ چای در انگلستان

برای اولین بار سال 1600 میلادی چای وارد انگلیس شد. بعلت اینکه قیمت آن نسبت به امروز گران تر بوده و در قهوه خانه های انگلستان در آن زمان فقط مردان حضور داشتند، افراد خیلی محدودی چای را مصرف می کردند. ولی چای بسرعت به یک نوشیدنی محبوب تبدیل شد. بطوری که امروزه بخشی از روز هر فرد در انگلیس به نوشیدن چای با فرهنگ خاص آن اختصاص داده می شود.
چای به علت اینکه در اوایل ورود آن به انگلستان یک نوشیدنی گران بوده و برای اولین بار توسط افراد خاص انگلستان مصرف شده است، چای یک نوشیدنی لوکس در انگلیس محسوب می شود. زمانی که فواید سلامتی چای به اثبات رسید، به یک نوشیدنی روزمره تبدیل شد.

 پس از فروش چای لیفی توسط بعضی از همان قهوه خانه ها، چای به خانه های انگلیسی ها هم وارد شد و طرفدار زیادی بین خانم های انگلیسی پیدا کرد. چون چای در آن زمان بسیار گران بوده، خانم ها فقط در جشن های خاص با چای از مهمان های خود پذیرایی می کردند. در این مهمانی ها اغلب قوری و لیوان های چینی با کتری های نقره ای استفاده می شد.
معمولا چای سبز و چای سیاه را با شکر مصرف می کردند و قاطی کردن شیر با چای بعد از قرن 18 میلادی وارد فرهنگ چای در انگلیس شد. همچنین چای عصرانه دویست سال بعد وارد انگلستان شده است.
در آن زمان باغ های چایی که فضای ساکت و مملوء از آرامش بود برای نوشیدن چای عصرانه بوجود آمد. اما این باغ ها امروزه در زندگی شهری کمتر استفاده می شود ولی سنت مصرف چای عصرانه در خانه های مردم انگلیس همچنان ادامه دارد. در حال حاضر چای نوشیدنی ملی کشور انگلستان می باشد.
  • 04 مهر 1397
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020