چای، یک نوشیدنی خاص

برای پنج هزار سال است که روش دم کردن چای تغییر نکرده است. آب را می جوشانیم، آن را درون قوری می‌ریزیم و به اندازه کافی می‌گذاریم تا دم بکشد، تا اینکه طعم و عطر مناسب خودش را بگیرد.
اکثرا در خانه و در محل کار افرادی هستند که مهارت دم کردن یک چای خوب را فرا گرفته اند و این امر باعث می شود که وقتی یک استکان چای می نوشیم و استکان خالی را بروی میز می گذاریم، بگوییم “خستگی ام درآمد، دستت درد نکنه”. خیلی کم پیش می آید که یک فرد به دم کردن تمامی انواع چای ها برای مثال چای سبز را آشتا باشد. بله، درست است چای دم کردن یک مهارت است و نحوه سرو کردن آن هم خیلی مهم است. نحوه سرو کردن چای از استکان چای شروع می شود، تا قند یا شیرینی یا خرمایی که در کنارش می‌گذاریم تا لذت نوشیدن آن چای دو چندان شود.
زمان دم کردن چای های مختلف، متفاوت است. برای مثال چای سبز با تمام فوایدی که برای سلامتی ما دارد، اگر زمان دم کردن و دمای دم کردن آن رعایت نگردد، چای سبز همان چای سبز دوست داشتنی نخواهد بود.
گیاه چای یک گیاه جادویی است بعلت اینکه کمتر پیش می آید، یک نوشیدنی گرم و هم سرد، در محل کار یا محل استراحت و در همه ی احوال و احساسی که داریم یک نوشیدنی دلپذیر باشد. وقتی مشغول خواندن یک خبر مهم در روزنامه هستیم و یا مشغول تماشای یک تیم ورزشی مورد علاقه مان هستیم، چای نیز در روی میز جلو ما هست. وقتی برای گردش با افرادی که دوستشان داریم، به کافی شاپ ها یا محل های تفریحی می رویم، معمولا چای در کنار صحبت های ما هست.
چای فرا تر از یک نوشیدنی است، برای همین شرکت چای احمد تمام تمرکز خود را بر این هدف گذاشته است تا برای دوستداران چای در هر کجا که هستند یک تجربه لذت بخش و بیاد ماندنی رقم بزند.
  • 04 مهر 1397
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020