تفاوت میان چای سبز و سیاه چیست؟


در حقیقت ، در ابتدا هیچ تفاوتی به طور ذاتی میان چای سبز و سیاه وجود ندارد و هر دو از یک بوته مشابه چیده می شوند . این تغییر توسط فرآیندی ایجاد می گردد که روی برگ های چای صورت می پذیرد.
برگ های چای سبز پس از برداشت تحت دمایی حدود ۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت دیده تا از تخمیر آن جلوگیری شود. سپس آن ها را در هم می پیچند تا پیش از حرارت دهی مجدد ، شکل گیرند. چای سیاه به روشی دیگر فرآوری می شود. چای سیاه ابتدا پژمرده شده و قبل از هرگونه حرارت دادن به آن ، پیچیده می شود. سپس برای زمانی معین چای را در مرحله تخمیر گذاشته تا رنگ آن به قهوه ای متمایل به سیاه برسد.


دلیل اســاسی تفاوت در انواع چای واکنش تخمیر است. هر دو نوع چای سبز و سیاه به میزان بالایی حاوی پلی فنوهای آنتی اکسیدان ( کاتچین ها ، فلاونول ها ، تئافلاوین ها و تئاروبیگین ها ) هستند. EGCG نام یکی از انواع کاتچین ها است که در غلیظ ترین شکل خود در چای سبز یافت شده و فعال ترین کاتچین موجود در این چای بوده که تاکنون مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است. طبق تحقیقات انجام شده ، میزان تأثیر EDGC در رادیکال های آزاد صد برابر بیشتر از ویتامین C و ۲۵ برابر از ویتامین E می باشد.
مطالعات اخیر، نشانگر این نکته می باشد که فلاونوئید های موجود در چای سیاه موجب کاهش خطر ابتلا به سکته و بیماری های قلبی می شوند؛ زیرا به کاهش میزان LDL (کلسترول بد) را که با این نارسایی ها ارتباط مستقیم دارد، تا حد زیادی کمک می کند. وقتی در مورد فواید بهداشتی و درمانی چای های گوناگون بحث می شود، بایستی به یاد داشت که شناخت خواص چای و تحقیقات در این باره هنوز در مراحل ابتدایی خود می باشد.

طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020