تاریخچه چای

فقط بهترین ، تازه ترین و طعم دهنده ترین برگ چای توسط کارشناسان چای ما انتخاب می شوند تا اطمینان حاصل شود که هر فنجان چای با نام چای احمد با بالاترین انتظارات مشتریان ما مطابقت دارد. در زیر فرایندهایی هستند که از چیدن تا بسته بندی چای انجام می شود.

برای چندین دهه ما مشارکت نزدیکی با بسیاری از مناطق داشته ایم تا درک عمیق از ویژگی های چایی که تولید می کنند داشته باشیم و بینش دقیق در مورد روش هایی که آنها استفاده می کنند. تعهد ما نسبت به چنین همکاری نزدیک در طول سال ها، بخشی از سرمایه گذاری ما در کیفیت چای ما است.

کاشت چای

برگ چای بر روی گیاه Thea Sinensis، یک عضو خانواده کاملیا رشد می کند; چای به طور طبیعی بیش از 6 متر رشد می کند و بومی چین و هند است. هنگام کشت، بوشه چای به طور مرتب بریده می شود تا ارتفاع آن کمتر از 1 متربماند.

تنها نوک و دو لایه ی بالای برگ های جوان که در آن مواد مغذی متمرکز هستند، از بین می روند. این نه تنها به تهیه یک فنجان چای خوب کمک میکند، بلکه رشد بوته را نیز تحریک می کند، بنابراین حداکثر عملکرد بوته را افزایش می دهد.

برداشت

بالاترین برگ و جوانه با دقت تمام توسط چای چین های حرفه ای از بوته جدا میشود. جمع آوری محصول یک فرایند بسیار کارآمد است. کارگر باید به صورت دستی برگ و راهنمایی از بوته را انتخاب کند. هر بوته در هر 5-10 روز بسته به منطقه ای که در آن رشد می کند، برداشت می شود. مکان های تپه ای در اغلب موارد مانع استفاده از تجهیزات پیشرفته می شود. این مشکل، با این حال، سودمند است، زیرا تضمین می کند که تنها بهترین هدایا و برگ ها برداشته شود و هیچ ماده خارجی مانند شاخه ها، محصول خود را به پایان نمی رسانند.
چای احمدی تنها از چای های دست چین استفاده می کند.

خشک کردن

پس از جمع آوری، برگ ها روی یک سینی بلند و با هوای داغ خشک می شوند. در بیشتر موارد هوا از طریق سوراخ های کوچک در سینی عبور داده می شود تا روند آن را سریعتر کند. برگ ها در این مرحله نرم میشوند تا از شکستگی آن جلوگیری بعمل آید علاوه بر کاهش میزان رطوبت، برخی از تغییرات بیوشیمیایی در برگ ها در طول خشک کردن رخ می دهد که بر خصوصیات چای ساخته شده تأثیر می گذارد.

نورد

این مرحله ورید های برگ را از بین می برد و آب برگ ها (کاتچین ها و آنزیم ها) را به منظور شروع تخمیر باز می کند. در طول پردازش برگ ها به شکل نهایی خوددر می آیند. دو روش مختلف برای پردازش برگ وجود دارد: Orthodox، به طور عمده برای چای برگ چسبان و C.T.C. (Crush-Tear-Curl).

تخمیر

هنگامی که برگ ها "پردازش" شدند، در یک اتاق سرد، با جریان هوا و مرطوب قرار می گیرند. ضخامت برگ های پهن شده ، دمای برگ، میزان رطوبت و دسترسی اکسیژن را کنترل می کند. این مرحله است که مهم ترین تاثیر را در طعم ایجاد می کند. اگر فرآیند تخمیر بیش از حد طولانی و یا قبل از موعد متوقف شود، طعم چای آسیب می بیند.

گرمادهی

خشک شدن برگ فرآیند تخمیر رامتوقف می کند. برگ ها به میزان رطوبت حدود 2٪ خشک می شوند تا از غلیظ شدن طعم آن جلوگیری شود. اگر حرارت دهی به مدت طولانی ادامه یابد، چای طعم ضعیف و سوزاننده خواهد شد.

درجه بندی

پس از اتمام مرحله حذارت دهی، برگ ها باید قبل از بسته بندی نهایی چای به اندازه های مختلف دسته بندی شوند. انواع مختلفی از درجه بندی چای برای روش های Orthodox و C.T.C وجود دارد از گرد تا برگ های کامل. تنها حدود 5٪ از کل تولید، شکل کامل برگ خود را حفظ می کند. در نتیجه این برگ های کامل هستند که بالاترین قیمت دارا خواهند بود. به طور کلی،کیفیت نه به اندازه برگ، بلکه با اطمینان از اینکه برگ از دو لایه بالایی بوته بریده شده اند حاصل میشود.

دنیای چای احمد

حفظ کیفیت چای در سفر طولانی و پیچیده خود از املاک چای ، وابسته به مراقبت های مداوم ما از آن است . این فرایندها باعث ایجاد ترکیب های مختلف بدست تسترهای چای احمد می انجامد

بیش از 500 فنجان چای

بیش از 500 فنجان چای در هر روز با دقت چشیده میشوند.
این فرایندها باعث ایجاد ترکیب های مختلف بدست تسترهای چای احمد می انجامد

80 کشور

چای احمد با افتخار به بیش از 80 کشور در سراسر جهان صادر می شود و بهترین کیفیت را در هر فنجانی تأمین می کند.

طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2020