احمد افشار؛ بنیانگذار چای احمد

 ​
 
احمد افشار در هشتم دیماه 1301 در  شهر دزفول و در خانواده ای فعال در صنعت چای ایران چشم به به جهان گشود. حسین افشار - پدر وی - با همکاری ایشان و فرزند دیگر خانواده -مرحوم علی محمد افشار-، چای با نشان "چای کشکولی" را به بازارهای ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس عرضه می کردند. فعالیت بعدی ایشان سرمایه گذاری و مشارکت در راه اندازی کارخانه "چای جاوید" در شهر فومن بود که در این کارخانه چای ایرانی فرآوری شده و طبق قانون زمان خود جهت توزیع در اختیار سازمان چای کشور قرار می گرفته است. تجربه موفق چندین نسل در صنعت چای احمد افشار را بر آن داشت تا در سال 1986 "چای احمد" را  بعنوان برندی برای ارائه برترین چای به لحاظ کیفی در انگلستان خلق کند.
بنیانگذار "چای احمد" اگر چه به گفته خود در کودکی قصد داشت تا پزشکی پیشه کند و با این حرفه به یاری مردم بشتابد، اما تقدیر آنچنان بود که در زمره ی بازرگانان موفق و پیشروی ایران قرار گرفته و  بعنوان یک خدمتگذار انسانیت در ایران و بسیاری از دیگر کشورهای جهان شناخته شود.
"چای احمد" از معدود برندهای شناخته شده ی بین المللی در جهان است که شناسایی آن بعنوان یک برند کیفی، ریشه در تفکر نو و پویای بنیانگذاران و مدیران آن داشته است.
بسیاری افراد در داخل و خارج از ایران، احمد افشار را نه بعنوان بنیانگذار "چای احمد" که بعنوان یکی از بزرگترین خیرین ایرانی و خدمتگذران به انسانیت می شناسند. تاسیس بیمارستان، مدرسه، دبیرستان، مراکز پژوهشی و درمانی، مراکز توانبخشی، سالن های ورزشی و مراکز درمانی تخصصی متعدد در ایران و دیگر کشورها و همچنین حمایت مالی از تهیدستان و همچنین حمایت از دانشجویان مستعد؛ اندکی از انبوه میراث فکری انساندوستانه او در ایران و جهان است که این میراث همچنان در روح و ارزشهای شرکت و برند "چای احمد" جاری است.
  • 02 مهر 1398
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2021