چای احمد؛ هنر و بسته بندی

 

چای احمد؛ هنر و بسته بندی

"چای احمد" افتخار دارد که از شرکت های پیشرو عرضه ی چای با بسته بندی نفیس و مناسب برای هدیه در دنیاست. هر کدام از طرح های بسته بندی چای با توجه به مخاطبان و کیفیت خاص محصول داستان ویژه ی خود را دارد.
در طرح بسته بندی چای های عمومی از تصاویر نقاشی های کلاسیک اروپا استفاده شده است تا بسته ی محصول راوی اصالت برند و طعم اوریجینال باشد. با توجه به گسترش یافتن فرهنگ نوشیدن چای در جهان توسط انگلیسی ها و همچنین نوآوری های آنان برای افزایش کیفیت تولید چای، بسیاری از نقاشی های استفاده شده در بسته بندی های این چای از نقاشان کلاسیک بریتانیا از جمله تامس پیکن، ویلیام لیونل وایلی، جیمز بیکر و ... وام گرفته شده است. امتیاز بهره برداری از نقاشی های کلاسیک بکار رفته روی بسته بندی های چای احمد در تفاهم نامه ای با شرکت "بریج ایمیج" (BridgeImage) در اختیار "چای احمد" قرار دارد.
در طراحی و بسته بندی های چای احمد، کیفیت ممتاز، اصالت در تولید، شادابی و سلامتی و همچنین آرامش حاصل از نوشیدن چای با کیفیت بعنوان زیربنای فکری در نظر گرفته شده است. 
چای احمد نخستین برند جهانی است که خود را با بهره گیری از نقاشی های کلاسیک نزدیک به شخصیت کلاسیک و سنتی برند خود متمایز کرده است.
موزه ی "چای احمد" در انگلستان از مکان های توریستی است که در آن بخشی از تاریخچه تولید و نوشیدن چای در جهان و همچنین بسته بندی های قدیمی و جدید  چای احمد در معرض عموم بازدید کنندگان قرار می گیرد.
 
  
 

چای ارل گری


اثر لیتوگرافی "ساختمان مجلس عوام انگلستان یا THE NEW HOUSE OF PARLIMANT در سال 1852 توسط تامس پیکن (Thomas Picken) خلق شده است.
توماس پیکن (1838 – 1870) طراح و لیتوگرافر انگلیسی ساکن لندن بود که بعدها به استرالیا مهاجرت کرد و تا پایان عمر در آن کشور زندگی می کرد.  پدر توماس نویسنده و برادر بزرگترش- اندرو پیکن- طراح و لیتوگرافر مشهوری بود.
   
این تابلو که بیشتر نگاهی گرافیکی و چاپی به نقاشی دارد، مجلس عوام انگلستان در لندن را از زاویه و دید پل وست مینستر نشلن می دهد.
 
 

سیلان مخصوص:


نقاشی رژه گارد سواره یا HORSE GUARD PARADE در سال 1760 توسط جان چپمن (  John Chapman ) خلق شده است.
 
 آثار جان چپمن طراح و حکاک انگلیسی (1792-1823)  بین سالهای 1772 تا 1778 در گالری سلطنتی به نمایش گذاشته شد. او یکی از فعالترین هنرمندان در حکاکی چهره اشراف در انگلستان بوده است.
 

چای هل:


در طراحی بسته چای هل چای احمد از نقاشی "منظره قلعه و باغ وینزر از سمت شرق" (Eastern view of the Castle and Garden, Windsor Castle ) اثر جیمز بیکر پاین (James Baker Pyne) استفاده شده است.
جیمز بیکر (1800-1870) یکی از نقاشان منظره نگار در بریستول انگلستان متولد شد. در دوره خود قائم مقامی انجمن هنرمندان انگلستان را بر عهده داشت.
 
در این اثر او قلعه وینزر در برکشایر را به تصویر کشیده است. این قلعه در قرن 11 میلادی توسط ویلیام فاتح ساخته شد. مساحت قلعه ۴۵٬۰۰۰ متر مربع است. قلعه وینزر بزرگترین قلعه دنیا محسوب می‌شود. این قلعه به همراه کاخ هولی روود و کاخ باکینگهام، محل اقامت ملکه الیزابت دوم و خانواده سلطنتی بریتانیا است.
همچنین، این قلعه محل دفن تعدادی از پادشاهان بریتانیا از جمله جورج پنجم و ادوارد هشتم و اعضای خانواده سلطنتی نیز هست.
 
 

چای معطر مخصوص:


بر روی بسته چای معطر مخصوص چای احمد از نقاشی توماس پیکن (Thomas Picken) با عنوان گارد سواره در وایت هال (Horse Guard Whitehall) استفاده شده است.
توماس پیکن (1838 – 1870) طراح و لیتوگرافر انگلیسی ساکن لندن بود که بعدها به استرالیا مهاجرت کرد و تا پایان عمر در آن کشور زندگی می کرد.  پدر توماس نویسنده و برادر بزرگترش- اندرو پیکن- طراح و لیتوگرافر مشهوری بود.
 
وایت‌هال یکی از خیابان های شهر لندن در انگلستان است. طول این خیابان که در وست‌مینستر قرار دارد 6/0 کیلومتر است. این بنا که به "گارد سواره" معروف است در سال ۱۷۵۳ ساخته شده و مرکز فرماندهی کل ارتش بریتانیا بوده است.  از این ساختمان هم اکنون بعنوان موزه "سوار نظام" استفاده می شود.
 
 
  • 26 شهریور 1398
طراحی سایت : رسانه گستر © 2002 - 2021